Akcje

20.04

Wtorek

11:40
Zaburzenia odżywiania

Zajęcia dotyczące zaburzeń w odżywianiu zostały przeprowadzone przez Oliwię Nycz w klasie 2Bg I LO w Łukowie

20.04

Czwartek

10:15
HIV i AIDS

Zajęcia Peer Education HIV i AIDS w V LO w Lublinie. Edukatorką w klasach 2e i 2g była Karolina Frankowska, w klasie 2j Żaneta Zawadzka

11.02

Piątek

12:00
Peer Education: W Kleszczach Kleszczy

W ramach projektu W Kleszczach Kleszczy KLP przeprowadziła 1 prelekcję online w III LO w Lublinie im. Unii Lubelskiej. Prelegentka przybliżyła problem chorób zakaźnych przenoszonych przez kleszcze oraz ich profilaktyki. Uczuliła naszych słuchaczy w jaki należy zachowywać się aby unikać zakażenia boreliozą czy kleszczowym zapaleniem mózgu oraz jak postępować w przypadku ugryzienia przez kleszcza.

27.01

Czwartek

08:00
Cotygodniowa Czwartkowa Dawka SCOPH

Kolejna Cotygodniowa Czwartkowa Dawka SCOPH - tym razem został przedstawiony cały pomarańczowy team (koordynatorzy poszczególnych akcji naszego programu stałego). Relacja dostępna na stories przez 24h, następnie zapisana w relacjach wyróżnionych. 

22.01

Sobota

11:00
Pink Lips - porozmawiajmy o cytologii między zakupami

Akcja profilaktyczna przeprawadzona w CH VIVO!, edukowaliśmy pacjentki o raku szyjki macicy. 

21.01

Piątek

08:00
Psychiatra też dla ludzi

Psychiatra też dla ludzi" to akcja typu Peer Edu koordynowana przez Katarzynę Laszczak 21.01.2022, prowadzona przez Magdalenę Ignarską. Jest skierowana do uczniów szkół podstawowych i licealnych. Polega na edukacji młodzieży w temacie zaburzeń psychicznych. Poruszane tematy to: depresja, zaburzenia autodestrukcyjne, choroba afektywna dwubiegunowa, schizofrenia, czym się różni psychoterapeuta od psychologa i od psychiatry, jak leczyć zaburzenia psychiczne? Jedna lekcja odbyła się online na platformie Teams. Uczestnicy to uczniowie klasy 8a ZSO nr 4 im. Orląt Lwowskich.

20.01

Czwartek

14:00
Pink Lips - porozmawiajmy o cytologii przy kawie

Akcja profilaktyczna, która została przeprawadzona w kawiarnii "Nie wylej". Edukowaliśmy kobiety na temat raka szyjki macicy 

20.01

Czwartek

13:45
Peer Education: ProfiRAKtyka

Lekcja trwająca jedną godzinę lekcyjną została przeprowadzona dla uczniów 2BP w IX LO w Lublinie. Przedstawiliśmy wskazówki zawarte w Europejskim Kodeksie Walki z Rakiem oraz omówiliśmy podstawowe informacje na temat nowotworów, m.in. różnice między nowotworem złośliwym a łagodnym.

20.01

Czwartek

12:40
Psychiatra też dla ludzi

Psychiatra też dla ludzi" to akcja typu Peer Edu koordynowana przez Katarzynę Laszczak 20.01.2022, prowadzona przez Magdalenę Ignarską. Jest skierowana do uczniów szkół podstawowych i licealnych. Polega na edukacji młodzieży w temacie zaburzeń psychicznych. Poruszane tematy to: depresja, zaburzenia autodestrukcyjne, choroba afektywna dwubiegunowa, schizofrenia, czym się różni psychoterapeuta od psychologa i od psychiatry, jak leczyć zaburzenia psychiczne? Jedna lekcja odbyła się online na platformie Teams. Uczestnicy to uczniowie klasy 7f ZSO nr 4 im. Orląt Lwowskich.

20.01

Czwartek

11:50
Peer Education: ProfiRAKtyka

Lekcja trwająca jedną godzinę lekcyjną została przeprowadzona dla uczniów klasy 2CP w IX LO. Przedstawiliśmy wskazówki zawarte w Europejskim Kodeksie Walki z Rakiem oraz omówiliśmy podstawowe informacje na temat nowotworów, m.in. różnice między nowotworem złośliwym a łagodnym.

20.01

Czwartek

11:40
Psychiatra też dla ludzi

Psychiatra też dla ludzi" to akcja typu Peer Edu koordynowana przez Katarzynę Laszczak 20.01.2022, prowadzona przez Magdalenę Ignarską. Jest skierowana do uczniów szkół podstawowych i licealnych. Polega na edukacji młodzieży w temacie zaburzeń psychicznych. Poruszane tematy to: depresja, zaburzenia autodestrukcyjne, choroba afektywna dwubiegunowa, schizofrenia, czym się różni psychoterapeuta od psychologa i od psychiatry, jak leczyć zaburzenia psychiczne? Jedna lekcja odbyła się online na platformie Teams. Uczestnicy to uczniowie klasy 8c ZSO nr 4 im. Orląt Lwowskich.

20.01

Czwartek

10:35
Psychiatra też dla ludzi

Psychiatra też dla ludzi" to akcja typu Peer Edu koordynowana przez Katarzynę Laszczak 20.01.2022, prowadzona przez Marię Gromek. Jest skierowana do uczniów szkół podstawowych i licealnych. Polega na edukacji młodzieży w temacie zaburzeń psychicznych. Poruszane tematy to: depresja, zaburzenia autodestrukcyjne, choroba afektywna dwubiegunowa, schizofrenia, czym się różni psychoterapeuta od psychologa i od psychiatry, jak leczyć zaburzenia psychiczne? Jedna lekcja odbyła się online na platformie Teams. Uczestnicy to uczniowie klasy 8d ZSO nr 4 im. Orląt Lwowskich.

20.01

Czwartek

09:45
Psychiatra też dla ludzi

Psychiatra też dla ludzi" to akcja typu Peer Edu koordynowana przez Katarzynę Laszczak 20.01.2022. Jest skierowana do uczniów szkół podstawowych i licealnych. Polega na edukacji młodzieży w temacie zaburzeń psychicznych. Poruszane tematy to: depresja, zaburzenia autodestrukcyjne, choroba afektywna dwubiegunowa, schizofrenia, czym się różni psychoterapeuta od psychologa i od psychiatry, jak leczyć zaburzenia psychiczne? Jedna lekcja odbyła się online na platformie Teams. Uczestnicy to uczniowie klasy 8e ZSO nr 4 im. Orląt Lwowskich.

20.01

Czwartek

00:00
SCOPHowy czwartek

Akcja polegała na nagraniu edukacyjnego filmiku w postaci klatek na instagramie IFMSA-Poland oddział w Lublinie. Tematyką filmików była depresja poporodowa, jej definicja, przyczyny, objawy i możliwe leczenie. Filmiki znajdują się w zapisanej relacji SCOPH 8 na instagramie IFMSA-Poland Oddział Lublin.  ifmsa_poland_lublin

19.01

Środa

21:00
Spotkanie informacyjne dla KLP

Spotkanie informacyjne dla nowo przyjętych Koordynatorów_ek Lokalnych Projektów w celu wdrożenia ich w specyfikę działań Programu Stałego ds. Zdrowia Publicznego. Uczestnicy_czki spotkania mogli_ły na bieżąco zadawać pytania aby uzyskać odpowiedzi na wszystkie nurtujące ich zagadnienia co ułatwiło im zrozumienie w jaki sposób prowadzić projekty od A do Z.

19.01

Środa

20:00
Pink Lips - webinar

Webinar przeprowadzny z dr. hab n med. na temat raka szyjki macicy (leczenie, profilaktyka)

18.01

Wtorek

13:45
Peer Education: ProfiRAKtyka

Lekcja trwająca jedną godzinę lekcyjną została przeprowadzona dla uczniów klasy 2dp XI LO w Lublinie. Przedstawiliśmy wskazówki zawarte w Europejskim Kodeksie Walki z Rakiem oraz omówiliśmy podstawowe informacje na temat nowotworów, m.in. różnice między nowotworem złośliwym a łagodnym.

18.01

Wtorek

10:10
Trzymaj FASon

W klasie 3c w IX Liceum Ogólnokształcącym w Lublinie została przeprowadzona lekcja dotycząca Alkoholowego Zespołu Płodowego. Edukatorką była Katarzyna Urbańska.

17.01

Poniedziałek

19:00
Porozmawiajmy o próbach samobójczych - warsztaty z medycyny sądowej

Wydarzenie „Porozmawiajmy o próbach samobójczych” odbyło się na platrofmie zoom, a w samym wydarzeniu uczestniczyły 223 osoby. O tym trudnym temacie opowiedziały lekarki: Ksenia Pawlus i Olga Padała. Do wydarzenia na facebooku został napisany post przez Marysię Kozłowską. Na koniec wydarzenia przygotowano ankietę ewaluacyjną. KLP projektu "Wartsztaty z medycyny sądowej" Natalia Żak i Natalia Zaj.

17.01

Poniedziałek

13:00
Peer Education: ProfiRAKtyka

Lekcja trwająca jedną godzinę lekcyjną została przeprowadzona dla uczniów klasy 3c w III LO Unii Lubelskiej w Lublinie. Przedstawiliśmy wskazówki zawarte w Europejskim Kodeksie Walki z Rakiem oraz omówiliśmy podstawowe informacje na temat nowotworów, m.in. różnice między nowotworem złośliwym a łagodnym.