Zdrowie pod Kontrolą- edycja wiosenna

Już od poniedziałku 9 maja Program Stały ds. Zdrowia Publicznego rusza ze swoją sztandarową akcją 'Zdrowie pod Kontrolą', która potrwa aż do soboty 14 maja!

Ma ona na celu promocję zdrowego stylu życia i wykonywania badań profilaktycznych wśród mieszkańców Lublina. Dla studentów zaplanowane zostały codzienne darmowe treningi na hali sportowo-widowiskowej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. W ich trakcie będzie można skorzystać z podstawowych badań profilaktycznych m.in. pomiaru glikemii, ciśnienia tętniczego czy wagi i składu ciała. W czwartek zaś wolontariusze wyruszą do miejscowości Trawniki, gdzie będą wykonywać darmowe badania profilaktyczne dla osób korzystających z mammobusa. To nie koniec przygotowanych akcji, ponieważ w piątek na parkingu przy Centrum Symulacji Medycznej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie stanie krwiobus - zapraszamy wszystkie chętne osoby do oddawania krwi! W innej lokalizacji naszego uniwersytetu, bo w Collegium Medicum będzie można skorzystać w tym czasie ze stanowisk z podstawowymi badaniami profilaktycznymi.

Podczas wielkiego finału, który odbywa się w sobotę w galerii handlowej VIVO zostanie stworzone miasteczko profilaktyczne! Osoby odwiedzające galerię będą mogły przebadać się bezpłatnie na stoiskach takich jak EKG, przeglądy stomatologiczne, glikemia, ciśnienie, spirometria, smokerlyzer. Ponadto będą mogły nauczyć się samobadania piersi, jąder czy pierwszej pomocy - a to tylko niektóre z przygotowanych przez SCOPH stanowisk! Dla dzieci czeka Szpital Pluszowego Misia, który pozwoli im przełamać strach przed białym fartuchem. Zaplanowe są konkursy dla starszych i młodszych, a także pogadanki z zaproszonymi gośćmi. W akcję Zdrowie Pod Kontrolą włączają się koła naukowe, inne kierunki studiów oraz organizacje, dzięki czemu nabiera ona jeszcze większej rangi! Całe wydarzenie objęte jest licznymi patronatami, za które serdecznie dziękujemy!

Adres strony do wydarzenia na facebooku: https://www.facebook.com/events/1450209478729571

 

 
Dyżur

Brak dyżurów w najbliższym czasie.