02.09

Sobota

13:00

Zdrowie, równość, bezpieczeństwo

Arkadiusz Grunwald

Akcja odbyła się 2 września 2023 roku w foyer Galerii Labirynt jako wydarzenie towarzyszące V Marszu Równości w Lublinie we współpracy ze Stowarzyszeniem ,,Marsz Równości w Lublinie". Osoby członkowskie IFMSA-Poland Oddział Lublin byli obecni od godziny 13:00 na Marszu i celem przygotowania stanowiska, zaś od 15:00 do 20:00 zajmowaliśmy się edukacją osób uczestniczących w wydarzeniu.

 

Na kilku stanowiskach osoby uczestniczące w Marszu mogły dowiedzieć się wszystkiego na temat infekcji przenoszonych drogą płciową, profilaktyki i leczenia nowotworów piersi, jąder, prostaty i szyjki macicy. Na wydzielonym stanowisku odbywał się pomiar glukozy i ciśnienia tętniczego, jak również edukacja na temat cukrzycy i chorób sercowo-naczyniowych. Chętne osoby mogły również dowiedzieć się informacji o zdrowiu osób nieheteronormatywnych i zasad procesu tranzycji w Polsce. W procesie edukacji używaliśmy specjalnie przygotowane ulotki informacyjne. Dostępne były również darmowe prezerwatywy od naszego sponsora, firmy Skyn.

 

Grono odbiorców było szerokie, bowiem obejmowało osoby ze wszystkich grup wiekowych, różne grupy zawodowe, a także osoby nieheteronormatywne. Akcja spotkała się z pozytywnym odbiorem i nawiązaniem długofalowej współpracy ze Stowarzyszeniem ,,Marsz Równości w Lublinie", jak i ze Stowarzyszeniem ,,Miłość nie wyklucza". 

Foyer Galerii Labirynt