polski english

Warsztaty ortopedyczne

Warsztaty ortopedyczne
 
Warsztaty Ortopedyczne pojawiły się w ofercie SCOME stosunkowo niedawno. Od samego początku zostały bardzo dobrze ocenione przez uczestników i uznane za bardzo potrzebne - zyskały ogromną popularność. Od tamtej pory zajęcia odbywają się cyklicznie, kilka razy w semestrze - tak aby wszyscy zainteresowani mogli wziąć w nich udział.
 
Warsztaty składają się z trzech części. Pierwsza z nich jest teoretyczna, prowadzona najczęściej przez koordynatora warsztatów pod okiem lekarza specjalisty. W ramach krótkiego wykładu poruszane są najczęstsze problemy ortopedii oraz wyjaśniane podstawowe pojęcia z nią związane. Dwie kolejne części są już czysto praktyczne. Początkowo uczestnicy mają okazję zaznajomić się z tajnikami badania ortopedycznego, prezentowane są podstawowe chwyty i symulowane częste przypadki kliniczne. Ostatnia część zajęć odbywa się w sali opatrunkowej i jest to kurs gipsowania. Zajęcia prowadzone są tak, aby każdy z uczestników miał okazję osobiście zbadać oraz zagipsować symulowanego nieszczęśnika :)
 
Charakter zajęć oraz fakt, że odbywają się na normalnie funkcjonującym oddziale powodują, że nie mogą w nich uczestniczyć wszyscy chętni. Pojedyncze warsztaty przewidziane są jedynie dla 6-9 osób. Ze względu na mnogość poruszanych zagadnień i wiele aspektów praktycznych Warsztaty Ortopedyczne trwają rekordowo długo - nawet do 4 godzin! Jest to jednak czas wypełniony przyjemną pracą a po zajęciach możemy zobaczyć tylko uśmiechy na twarzach uczestników. 
 
Warsztaty Ortopedyczne odbywają się na terenie Kliniki Ortopedii i Traumatologii SPSK4 dzięki uprzejmości profesora Tomasza Mazurkiewicza. Opiekunem jest były Koordynator ds. Edukacji Medycznej IFMSA-Poland - dr Jaromir Ognik.
 
Zapraszamy do śledzenia informacji na temat naszych warsztatów i do zapisów!
 
 
Kontakt:  
*

Dyżur

Brak dyżurów
w najbliższym czasie

Adres e-mail
*
Hasło
*
Zapamiętaj mnie

Zapomniałem hasła

Rejestracja

Newsletter

E-mail
© 2019 IFMSA-Poland Oddział Lublin
Realizacja: indemi.pl     projekt graficzny: Wasacz.pl