polski english

W kleszczach kleszczy

W KLESZCZACH KLESZCZY

Wszyscy od czasu do czasu wybieramy się na spacer do lasu, na łąkę, czy też mieszkając w mieście- do parku lub wyjeżdżamy na działki. Niestety są to nie tylko miejsca, gdzie chętnie spędza czas człowiek, ale stanowią one obszary bytowania kleszczy ze względu na obecność traw i niskich krzaków.

Większość z nas miała styczność z ugryzieniem przez kleszcza. Jeśli nie lub przynajmniej nie zdaje sobie z tego sprawy, z pewnością każdy znajdzie w swoim otoczeniu osobę, którą to spotkało. Niestety duża część społeczeństwa nie posiada odpowiedniej wiedzy, jak postąpić w sytuacji ukąszenia przez owego pajęczaka oraz nie zdaje sobie sprawy, jak poważne konsekwencje zdrowotne mogą być z tym związane. Ludzie nie są również świadomi, że niektórym niebezpieczeństwom można zapobiec, zanim zostaną ukąszeni przez kleszcza.

Studenci zaangażowani w ten projekt będą starali się, poprzez akcje ulotowe, zajęcia „peer-education” oraz organizowane wykłady przekazać wiedzę na temat chorób odkleszczowych. Co robić, gdy ugryzie nas kleszcz? Jak go usunąć? Na jakie objawy uważać? Jak zabezpieczyć się przed chorobą?

KONTAKT:

Wojciech Grodzicki

Koordynator Lokalny Projektu „W kleszczach kleszczy”

Tel.: +48  693971919  | E-mail: wojtz7@gmail.com 

 

Oddział Lublin Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland

*

Dyżur

Brak dyżurów
w najbliższym czasie

Adres e-mail
*
Hasło
*
Zapamiętaj mnie

Zapomniałem hasła

Rejestracja

Newsletter

E-mail
© 2019 IFMSA-Poland Oddział Lublin
Realizacja: indemi.pl     projekt graficzny: Wasacz.pl