polski english

Roll the cancer! Wyroluj raka!

ROLL THE CANCER

Alarmujące statystyki onkologiczne to stale narastający problem zdrowotny naszego społeczeństwa. Mimo postępu wiedzy medycznej oraz prowadzonej prewencji , z dekady na dekadę rośnie umieralność i zachorowalność na choroby nowotworowe. W wielu krajach, a przede wszystkim w Polsce, bagatelizowane jest zagrożenie chorobami onkologicznymi oraz obserwuje się bardzo niską frekwencję podczas badań profilaktycznych. Znaczenie ma również prowadzenie niezdrowego stylu życia, nieznajomość pierwszych objawów chorób nowotworowych oraz lęk przed wizytą u specjalisty.

Projekt „Roll the cancer! Wyroluj raka!” poprzez zajęcia w formie Peer Education , ma uświadomić młodym ludziom, że coś od nich zależy, że mogą mieć wpływ na zdrowie swoje i swoich bliskich.  W ramach Programu uczniowie zapoznają się z minimum onkologicznym, czyli z podstawową wiedzą na temat profilaktyki, rozpoznawania i leczenia nowotworów. Pamiętajmy, że naszym celem nie jest straszenie, ale przybliżenie tematu i oswojenie się z pojęciami takimi jak onkologia, rak, nowotwór.

Program „Roll the cancer! Wyroluj raka!” stawia swoje pierwsze kroki w Oddziale Lublin. Liczymy na zaangażowanie wielu pełnych energii osób, które będą starały się przekazać młodym ludziom podstawową wiedzę na temat nowotworów, a przede wszystkim zachęcić ich i ich bliskich do wykonywania badań przesiewowych.

 

KONTAKT:

Katarzyna Laszczak 

Koordynator Lokalny Projektu „Roll the Cancer! Wyroluj raka!”

Tel.: +48   602248544| E-mail: kasia.laszczak19@gmail.com

 

Michał Piwoński 

Koordynator Lokalny Projektu „Roll the Cancer! Wyroluj raka!”

 

Tel.: +48   782223101| E-mail: michalpiwonski2@gmail.com

 

Oddział Lublin Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland

*

Dyżur

Brak dyżurów
w najbliższym czasie

Adres e-mail
*
Hasło
*
Zapamiętaj mnie

Zapomniałem hasła

Rejestracja

Newsletter

E-mail
© 2019 IFMSA-Poland Oddział Lublin
Realizacja: indemi.pl     projekt graficzny: Wasacz.pl