polski english

Peer Support

 

Czym jest Peer Support?

Peer Support to projekt realizowany przez SCOME. Skierowany jest głównie do studentów 1 roku kierunku lekarskiego. Ma na celu pomoc w odnalezieniu się na studiach oraz zintegrowanie przyszłych żaków.

 

Zapewne każdy z nas pamięta swoje pierwsze dni na uczelni. Wiele z nas przyjechało do Lublina z odległych miejsc, nie mając zielonego pojęcia jak wygląda miasto, a co dopiero, gdzie znajdują się poszczególne budynki naszej uczelni. Towarzyszyła nam niepewność i strach przed nieznanym. Dlatego tez powstał ten projekt - aby pomóc przyszłym żakom w stawianiu ich pierwszych kroków w studenckim życiu, co najważniejsze kroków pewnych, pozbawionych strachu.

 

Planowane działania Peer Support:

- poinformowanie przyszłych studentów kierunku lekarskiego o projekcie Peer Support 
za pomocą ulotki rozdawanej podczas składania dokumentów 
- zorganizowanie zebrania dla studentów 1 roku kierunku lekarskiego
- wydanie książeczek z przydatnymi informacjami
- „gra miejska” czyli poznaj Lublin jak również pozostałych studentów medycyny
- impreza integracyjna w klubie
- serwis internetowy Peer Support


                                     Ulotka

Ulotka ma na celu poinformowanie studentów o projekcie Peer Support oraz o 
organizacji jaką jest IFMSA. Broszurka będzie rozdawana przez komisję podczas składania 
dokumentów.

 

Zebranie

Zebranie zostało zorganizowane 28 września o godzinie 17.00 w Auli Collegium Anatomicum. Miało na celu zapoznanie przyszłych żaków z przedmiotami na 1 roku studiów, co jest im potrzebne do studiowania oraz innymi istotnymi informacjami, jak również została opisana działalność IFMSA.

 

Impreza integracyjna

Po zebraniu w godzinach wieczornych w klubie Archiwum została zorganizowana impreza integracyjna dla studentów 1 roku kierunku lekarskiego. 

 


Książeczki

Książeczki zawierają informacje o Lublinie, naszej uczelni, studiach. Młody żak znajdzie w niej wszystko, co wiedzieć powinien. Książeczki zostały rozdane podczas immatrykulacji wraz z innymi upominkami.

 

 

„Gra miejska”

„Gra miejska” to zabawa mająca na celi zintegrowanie oraz zapoznanie z Lublinem przyszłych żaków. Studenci zostali podzieleni na grupy. Trasa gry zawierała budynki UM oraz warte uwagi punkty na mapie Lublina. W każdym punkcie studenci wykonali zadanie. Zwycięska drużyna otrzymała miesięczne karnety na siłownię. "Gra miejska" odbyła się 29 września.

 

Serwis internetowy Peer Support

W serwisie tym studenci wszystkich lat (nie tylko I roku) będą mogli znaleźć wszelkie informacje oraz zadawać pytania związane ze studiowaniem na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie. Znajdziecie tam między innymi opisy przedmiotów, ogłoszenia, aktualności, forum dyskusyjne, odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania i wiele innych przydatnych dla nas wszystkich informacji. 

 

Jeżeli chcesz pomóc przy realizacji projektu Peer Support, być zaangażowany w planowane działania, świetnie się bawić a przy okazji zdobyć cenne punkty na praktyki napisz do koordynatora projektu ;)

 

Koordynator lokalny projektu Peer Support

Sylwia Korzeniowska

sylwia.korzeniowska.91@gmail.com

tel. kom. +48 512 315 548

*

Dyżur

Brak dyżurów
w najbliższym czasie

Adres e-mail
*
Hasło
*
Zapamiętaj mnie

Zapomniałem hasła

Rejestracja

Newsletter

E-mail
© 2019 IFMSA-Poland Oddział Lublin
Realizacja: indemi.pl     projekt graficzny: Wasacz.pl