polski english

Opieka nad incomings

Opieka nad studentami to nie tylko cenne punkty potrzebne podczas kwalifikacji na wyjazd, to przede wszystkim szansa na spędzenie czasu ze studentami z całego świata oraz możliwość szlifowania języka angielskiego!

Jeśli macie jakieś pomysły na zagospodarowanie czasu studentom albo chcecie po prostu zaopiekować się naszymi gośćmi koniecznie dajcie nam znać.

Wszelką aktywność nagrodzimy punktami!

To od nas zależy jakie wspomnienia i opinie o naszym Uniwersytecie i o Polsce zabiorą ze sobą studenci przyjeżdżający w ramach SCOPE i SCORE. Wspólnie możemy postarać się ugościć ich jak najlepiej!

 

Pamiętniki z wakacji, czyli relacja Aleksandra Sławińskiego z jego pierwszej opieki nad studentami przyjeżdżającymi w lipcu i sierpniu 2017 roku, najlepszy dowód na to, że warto się zaangażować!

 

Cześć !

Pewnie wielu z Was nie zdaje sobie z tego sprawy, ale działalność w programach SCOPE i SCORE to nie tylko wyjazdy naszych studentów na praktyki wakacyjne lub wymianę naukową. Tak, każdy z Was może poczuć namiastkę wymarzonego miesiąca spędzonego w międzynarodowej ekipie już tu na miejscu, nie wyjeżdżając z domu. Jak to zrobić? Wystarczy zaangażować się w opiekę nad Incomings - studentami przyjeżdżającymi do Polski !
Moja historia opieki nad Incomings rozpoczęła się zupełnie przypadkowo, w maju, kiedy podjąłem spontaniczną decyzję o zapisaniu się do Team Exchanges jako gospodarz dla studentów z całego świata. Początkowo miałem sporo wątpliwości, lecz ciekawość nowego wyzwania wygrała. Teraz z perspektywy czasu mogę ze stuprocentową pewnością powiedzieć: to była jedna z niezapomnianych przygód w moim życiu. 
Zastanawiacie się może na czym polega opieka nad naszymi gośćmi z zagranicy. W skrócie - poświęcamy im część swojego czasu w miesiącach wakacyjnych począwszy od odprowadzania na docelowe oddziały szpitalne, przez organizację wyjść popołudniowych i prezentację polskiej kuchni podczas National Food and Drink Party, na wspólnym wyjeździe do Gdańska, Krakowa i Wrocławia w ramach NICE Project kończąc. W zamian otrzymujecie możliwość poprawy Waszych umiejętności językowych, gratyfikację punktową ale przede wszystkim bagaż niezwykłych doświadczeń i wspomnień. Na przestrzeni czasu z opiekunów stajecie się integralną częścią grupy Incomings. 
Co ja zapamiętam z tych dwóch szalonych miesięcy? Grupę wspaniałych, otwartych i ciepłych ludzi z Włoch, Portugalii, Hiszpanii, Brazylii, Jordanii, San Salvadoru, Omanu, Malty, Węgier, Grecji, Rumunii, Maroko, którzy z jednej strony nauczyli mnie wiele tolerancji, a z drugiej zarazili swoją energią i sprawili, że zacząłem z entuzjazmem myśleć o swoim własnym wyjeździe na praktyki. Chwile spędzone z nimi zostaną ze mną na długo, wspólne wieczorne rajdy po lokalach na Starym Mieście, noce spędzone na rozmowach, grach, grillowaniu, wycieczki rowerowe, spływ kajakami na Roztoczu, wyjazd na NICE Project do Krakowa i powroty nocami przy akompaniamencie I Feel Incomings. Tak, to były moje wakacje w lipcu i sierpniu jakich każdemu z Was życzę. 
Szczerze zachęcam każdego do podjęcia się opieki nad Incomings, a z pewnością poznacie ludzi, z którymi będziecie utrzymywali kontakt na długo po zakończeniu wakacyjnej przygody. Być może będzie to też dla Was, tak jak w moim przypadku, początek współpracy z teamem Exchanges w lubelskim oddziale IFMSA i za jakiś czas sami zorganizujecie wyjazdy naszych studentów lub przyjmowanie zagranicznych gości u nas.
Czekamy na Wasze pytania, a wszelkie wątpliwości dotyczące opieki nad Incomings oczywiście postaramy się rozwiać. 

Do zobaczenia !

Olek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

*

Dyżur

Brak dyżurów
w najbliższym czasie

Adres e-mail
*
Hasło
*
Zapamiętaj mnie

Zapomniałem hasła

Rejestracja

Newsletter

E-mail
© 2019 IFMSA-Poland Oddział Lublin
Realizacja: indemi.pl     projekt graficzny: Wasacz.pl