polski english

O Programie

 

Program Stały ds. Wymiany Naukowej, czyli SCORE (Standing Committee on Research Exchange) to jeden z sześciu programów stałych Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland. Od 1993 roku umożliwia studentom z całego świata udział w wymianie naukowej,

 

Studenci wszystkich kierunków medycznych, na każdym roku swojej edukacji mogą podjąć pracę przy projekcie naukowym na zagranicznej uczelni. Głównym założeniem programu jest pogłębianie wiedzy teoretycznej podczas nabywania umiejętności prowadzenia badań naukowych. Praca badawcza odbywa się pod okiem tutora, który sprawuje opiekę nad studentem. Daje to szansę poznania oraz skorzystania z doświadczeń, rozwiązań i technologii stosowanych przez najlepsze ośrodki naukowe na świecie. Umożliwia także indywidualne podejście do każdego z uczestników wymiany i poszerzanie jego zainteresowań.

 

Projekty naukowe obejmują zakres praktycznie wszystkich dziedzin medycyny, podzielone są przy tym na trzy główne grupy: projekty z zakresu basic science, a także projekty kliniczne z pracą laboratoryjną lub bez pracy laboratoryjnej. Standardowo wymiana trwa 4 tygodnie i najczęściej odbywa się podczas miesięcy wakacyjnych (lipiec, sierpień, wrzesień).

 

Na zakończenie projektu student może być proszony o przygotowanie plakatu, artykułu bądź innej formy prezentacji wyników swojej pracy.

 

W czasie wolnym uczestnicy wymiany SCORE mają także niepowtarzalną okazję poznania nowych ludzi i kultur, biorąc udział w licznych atrakcjach i wycieczkach organizowanych przez studentów goszczących.

 

Nie zastanawiaj się dłużej...

SCORE the World!

 

*

Dyżur

Brak dyżurów
w najbliższym czasie

Adres e-mail
*
Hasło
*
Zapamiętaj mnie

Zapomniałem hasła

Rejestracja

Newsletter

E-mail
© 2019 IFMSA-Poland Oddział Lublin
Realizacja: indemi.pl     projekt graficzny: Wasacz.pl