polski english

O Nas

Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland (dawniej PolMSIC) jest organizacją zrzeszającą studentów Wydziałów Lekarskich wszystkich Akademii Medycznych w Polsce.

Jest zrzeszeniem apolitycznym, samorządnym i trwałym o celach nie zarobkowych.
Stowarzyszenie opiera swoją działalność na pracy społecznej członków. W ramach swej działalności należy do Międzynarodowej Federacji Stowarzyszeń Studentów Medycyny - IFMSA.
Do partnerów IFMSA należą m.in. WHO, UNESCO, UNICEF, UNIDS, UNFPA, UNHCR.

IFMSA jest to największa na świecie organizacja studencka i należą do niej studenci z 107 państw poprzez organizacje krajowe. W sumie w ramach IFMSA działa 1.7 miliona młodych ludzi na świecie.

Jednym z głównych programów w ramach działalności IFMSA-Poland jest organizacja praktyk zagranicznych. Co roku ponad 250 polskich studentów wyjeżdża na praktyki zagraniczne i tyle samo studentów gościmy z innych państw.

Drugim projektem jest wymiana naukowa. Tu ilość wyjeżdżających studentów jest dużo mniejsza - około 30, ale są to wyjazdy wymagające dużej wiedzy z danej dziedziny medycyny.

W ramach projektów Edukacji Medycznej studenci biorą aktywny udział w tworzeniu i ulepszaniu programów nauczania na Wydziałach Lekarskich, organizowane są Ogólnopolskie Dni Edukacji Medycznej, liczne warsztaty, konferencje.

W projektach zdrowia publicznego przeprowadzane są kampanie antytytoniowe i antyalkoholowe. Organizowane są obchody Swiatowego Dnia Zdrowia. Odbywają się liczne warsztaty i wykłady. Studenci starają się tez pomóc w walce z AIDS organizując wykłady, warsztaty, konkursy oraz letnie szkoły zapobiegania AIDS i innym chorobom przenoszonym drogą płciową.

Stowarzyszenie nasze stara się:

 

  • Pomagać studentom w zdobywaniu praktycznych umiejętności i medycznej wiedzy teoretycznej w różnych krajach
  • przybliżać studentom najnowsze osiągnięcia medycyny poprzez umożliwianie im uczestnictwa we wszystkich projektach i programach IFMSA, jak też poprzez organizowanie różnych seminariów i wykładów w polskich ośrodkach naukowych,
  • zapoznawać studentów polskich z możliwościami studiowania i odbywania praktyki i stażów za granicami naszego kraju,
  • przynależność do organizacji jest dobrowolna i każdy student medycyny i młody lekarz może stać jej członkiem po wypełnieniu deklaracji członkowskiej daje dostęp do wielu ofert ciekawych szkoleń,
  • członek IFMSA ma dodatkowe punkty przy kwalifikacji na praktyki zagraniczne oraz w programie Socrates-Erasmus,
  • dzięki nam masz niepowtarzalną szansę poznania studentów medycyny z całej Polski i świata,
  • dajemy Ci możliwość realizacji Twoich najbardziej szalonych pomysłów.
*

Dyżur

Brak dyżurów
w najbliższym czasie

Adres e-mail
*
Hasło
*
Zapamiętaj mnie

Zapomniałem hasła

Rejestracja

Newsletter

E-mail
© 2019 IFMSA-Poland Oddział Lublin
Realizacja: indemi.pl     projekt graficzny: Wasacz.pl