polski english

Kwalifikacja krok po kroku

Krok 1. Pracuj w IFMSA-Poland Oddział Lublin i zbieraj punkty.

Jak dołączyć?
Złóż deklarację członkowską w biurze IFMSA-Poland o. Lublin w godzinach dyżurów Zarządu Oddziału. Opłać składkę członkowską  i załóż sobie konto w naszym systemie www.lublin.ifmsa.pl (tylko jeśli jesteś zarejestrowany, będziemy w stanie przydzielić Ci punktację za aktywności).

Jak zbierać punkty i po co?

Kontrakty na wyjazdy w ramach programów wymianowych przyznawane są studentom na podstawie liczby zgromadzonych punktów - to właśnie dlatego warto je zbierać. Punkty otrzymujecie za działalność w ramach Programów Stałych oraz za średnią ocen i działalność naukową na uczelni. 

Zapoznaj się z działalnością naszych Programów Stałych:
SCOPE, SCORE, SCOME, SCOPH, SCORP, SCORA
i wybierz projekt w ramach, którego chcesz działać.  

Śledź nasz fanpage w poszukiwaniu ogłoszeń dotyczących akcji: https://www.facebook.com/ifmsa.oddziallublin/ i działaj. W zamian za udział przyznamy Ci nagrodę punktową. Więcej ogłoszeń znajdziesz także na naszej grupie "Drużyna o. Lublin".

Krok 2. Wybierz kraj, do którego chciałbyś pojechać

Zapoznaj się z listą kontraktów dostępną w tym roku akademickim - znajdziesz ją w zakładce Kontrakty i Wyniki.

1. Zbierz ogólną wiedzę o państwie, do którego chciałbyś pojechać - warunki klimatyczne, kultura, religia, sytuacja polityczna i gospodarcza - aby nic nie zaskoczyło Cię na miejscu.
2. Zapoznaj się z relacjami studentów, którzy już wyjechali - znajdziesz je w bazie relacji.
3. Zapoznaj się z Warunkami Wymiany (Exchange Conditions) i zastanów się czy je spełniasz - sprawdź dokładnie, w których miesiącach możesz pojechać, po którym roku studiów oraz jaki język musisz znać, żeby dostać się na praktyki.

Czym są lista ogólnopolska i lokalna?

Lista ogólnopolska - kontrakty z tej listy rozdzielane są pomiędzy studentów z całej Polski.
Lista lokalna - kontrakty z tej listy rozdzilane są pomiędzy studentów z Oddziału Lublin IFMSA-Poland.

Krok 3. Skompletuj papierowe dokumenty aplikacyjne

Przeczytaj obowiązujący Regulamin SCOPE IFMSA-Poland - aplikując zgadzasz się na przestrzeganie postanowień regulaminu. (Ostatnia poprawka została przyjęta 15 października 2017)

1. Kwestionariusz aplikanta


Znajdziesz go w zakładce Harmonogram i DokumentyUzupełnij wszystkie informacje. Średnia ocen musi zostać potwierdzona pieczęcią dziekanatu. Udział w kole naukowym należy potwierdzić podpisem oraz pieczęcią opiekuna koła.


2. Certyfikat językowy

Znajdziesz go w zakładce Harmonogram i Dokumenty. Powinien go uzupełnić Twój nauczyciel języka w Centrum Języków Obcych naszego Uniwersytetu na podstawie oceny jaką uzyskałeś. Honorujemy także matury międzynarodowe oraz oficjalne międzynarodowe certyfikaty językowe.

3. Kopie abstraktów prac naukowych

Jeśli w swoim kwestionariuszu zadeklarowałeś prace naukowe, musisz dostarczyć kopię abstraktów prac z potwierdzeniem ich publikacji/wygłoszenia

4. Potwierdzenie opłacenia składki członkowskiej

Wszystkie te dokumenty musisz dostarczyć do Koordynatora Lokalnego ds. Praktyk Wakacyjnych (LEO) Oddziału lub do jego asystentów podczas wyznaczonych dyżurów do 13 listopada 2017.
 

Krok 4. Wypełnij internetowy formularz aplikacyjny

Formularz dostępny będzie w zakładce Praktyki od 15 do 17 listopada 2017

Wybierz maksymalnie 5 kontraktów z listy ogólnopolskiej oraz 5 kontraktów z listy lokalnej. UWAGA! NIE MOŻNA WYBIERAĆ TYCH SAMYCH KONTRAKTÓW Z LISTY LOKALNEJ I OGÓLNOPOLSKIEJ. Kontrakty na różne miesiące są traktowane jako osobne aplikacje. Wybrane organizacje uporządkuj w kolejności hierarchicznej - od kraju, do którego najbardziej chcesz pojechać --> do kraju, do którego najmniej chcesz pojechać. Uważaj! Kontrakty z listy ogólnopolskiej rozpatrywane są w pierwszej kolejności, więc jeśli dostaniesz się na jeden z nich, nie będziesz miał możliwości wzięcia udziału w kwalifikacji z listy lokalnej.

Krok 5. Oczekiwanie na wyniki

Wyniki Kwalifikacji Ogólnopolskiej Wczesnej pojawią się na
fanpagu SCOPE 26 listopada 2017.
Wyniki Kwalifikacji Lokalnej pojawią się 30 listopada 2017 na
fanpagu Oddziału.

UWAGA! W ciągu 7 dni od ogłoszenia listy wyników należy uregulować opłatę kontraktową (250 zł). Więcej informacji o opłatach znajdziesz w zakładce Opłaty. Niedokonanie wpłaty jest równoznaczne z rezygnacją z kontraktu.

Jeśli nie uda Ci się dostać wymarzonego kontraktu, nic straconego - mamy jeszcze listę Ogólnopolską późną. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w regulaminie. Daty zamieszczone są w harmonogramie na bieżący rok. Postępowanie kwalifikacyjne przebiega w ten sam sposób. 


>>> ZOSTAJESZ ZAKWALIFIKOWANY NA PRAKTYKI WAKACYJNE W WYMARZONYM PAŃSTWIE <<<

Krok 6. Kontakt z LEO oraz platforma exchanges


Po zakwalifikowaniu się dostaniesz od LEO oddziału wiadomość z danymi do Twojego konta w serwisie: https://exchange.ifmsa.org/exchange/login.

Application Form (AF)

To czas na uzupełnienie formularza, który wyślemy bezpośrednio do kraju, do którego się dostałeś. W AF uzupełniasz wszystkie swoje dane oraz wybierasz preferowane miasta, w których chcesz odbyć praktykę oraz oddziały szpitalne, na których będziesz pracować.

Card of Documents (CoD)

Tutaj dodajesz wszystkie dokumenty wymagane przez Exchange Conditions w formie elektronicznej. To czas, żeby jeszcze raz zapoznać się z Warunkami Wymiany. 

LEO Oddziału wysyła sprawdzone AF i CoD. Jeśli wszystko będzie w porządku, otrzymasz Card of Acceptance (CA), w którym znajdziesz informację o tym gdzie się dostałeś oraz kontakt do Twojego Contact Person na miejscu.

!!! BILET DO WYMARZONEGO KRAJU KUPUJESZ DOPIERO PO OTRZYMANIU CA !!!

Brawo, jedziesz na Praktyki Wakacyjne ze SCOPE. :)Prezentację ze spotkania informacyjnego znajdziesz tutaj:
 https://docs.google.com/presentation/d/16osz-6y1fAQXeiQCb3o6y3eNMXI8uSHBLyuSwwp_s9c/edit?usp=sharing

*

Dyżur

Brak dyżurów
w najbliższym czasie

Adres e-mail
*
Hasło
*
Zapamiętaj mnie

Zapomniałem hasła

Rejestracja

Newsletter

E-mail
© 2019 IFMSA-Poland Oddział Lublin
Realizacja: indemi.pl     projekt graficzny: Wasacz.pl