polski english

FASon

FASon

FAS  (Fetal Alcohol Syndrome - Płodowy Zespół Alkoholowy) to zespół zaburzeń pojawiających się u dzieci, jako skutek narażenia ich na toksyczne działanie alkoholu w życiu płodowym. Picie alkoholu przez kobiety w ciąży wpływa na rozwój płodu. Nawet najmniejsza ilość alkoholu jest niebezpieczna dla rozwijającego się organizmu a kobieta, która pije alkohol w ciąży, naraża swoje dziecko na wystąpienie nieodwracalnych uszkodzeń, mających swoje konsekwencje przez całe jego dzieciństwo i dorosłość.


W ramach akcji będziemy prowadzić zajęcia w szkołach gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych (liceach, również technikach i szkołach zawodowych). Młode dziewczyny, przyszłe matki, dowiedzą się o skutkach picia alkoholu w czasie ciąży. Wyjaśnimy także dlaczego palenie tytoniu i używanie narkotyków jest niekorzystne dla zdrowia ich dzieci. Nasz program skierowany jest głównie do kobiet młodych, które założenie rodziny planują dopiero za wiele lat, ale im wcześniej zostanie podniesiona ich świadomość, a uwaga zwrócona na problem, tym większa szansa, że będą mieć w przyszłości zdrowe maluchy. Porozmawiamy także z przyszłymi ojcami i wyjaśnimy im, jaką rolą odgrywać będzie ich abstynencja w czasie ciąży partnerki, a także jakie szkody mogą wyrządzić matce, paląc przy niej papierosy i narażając ją i dziecko na bierne wdychanie dymu tytoniowego.


Zapraszamy wszystkich, którym zdrowie dzieci oraz ich matek nie jest obojętne, do wzięcia udziału w projekcie! Akcja FASon poprzez edukację i budowanie świadomości przyczyni się do zmniejszenia społecznego przyzwolenia na spożywanie alkoholu przez kobiety ciężarne, jednocześnie kształtując właściwe wzorce. Poprzez akcję chcemy dotrzeć do możliwie jak największej grupy osób, wierząc, że pozwoli to zapobiec przynajmniej części narodzin dzieci z zespołem FAS w przyszłości.

 

KONTAKT:

Natalia Konarska

Koordynator Lokalny Projektu „FASon”

Tel.: +48  664193911 | E-mail:  natalia_konarska@tlen.pl 

 

Agnieszka Rakuś

Koordynator Lokalny Projektu „FASon”

Tel.: +48  793802373 | E-mail:  arakus95@gmail.com 

 

Oddział Lublin Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland

 

 

Natalia Konarska

Koordynator Lokalny Projektu „FASon”

Tel.: +48 664193911 | E-mail: natalia_konarska@tlen.pl 

*

Dyżur

Brak dyżurów
w najbliższym czasie

Adres e-mail
*
Hasło
*
Zapamiętaj mnie

Zapomniałem hasła

Rejestracja

Newsletter

E-mail
© 2019 IFMSA-Poland Oddział Lublin
Realizacja: indemi.pl     projekt graficzny: Wasacz.pl