polski english

Czytamy, Pomagamy

 

Czytamy, Pomagamy

 

PROJEKT: „CZYTAMY POMAGAMY!”

,,Czytamy pomagamy" jest projektem autorskim bydgoskiego oddziału IFMSA-Poland, który jużw tym momencie jest prowadzony przez Koordynatorów Lokalnychw każdym z dwunastu miast, które zrzesza organizacja.

 

CEL

Zobaczyć uśmiech na twarzy chorego dziecka to nasz najważniejszy cel. Pomagamy dzieciom, aby chociaż na chwilę zapomniały o tym, że coś im dolega. Rozwijamy w nich chęć czytania książek. Chcemy sprawić, żeby szpital nie kojarzył im się wyłącznie z chorobą. Poprzez czytanie bajek, możemy odciągnąć je od ponurej rzeczywistości, dzięki zabawom i konkursom rozwijamy ich wyobraźnię i pobudzamy kreatywność - to wszystko, w bajkowej atmosferze, pozwala wprowadzić nieco magii w ich szpitalne życie i walkę z chorobą, sprawić by choć przez chwilę zapomniały o cierpieniu.

 

JAK PRZEBIEGA AKCJA?

W zależności od Oddziału IFMSA-Poland, w którym odbywa się akcja, Koordynatorzy Lokalni zbierają chętne dzieci z oddziału lub kilku oddziałów. Każde z dzieci dostaje identyfikator z imieniem, aby łatwiej było nawiązać kontakt z maluchem.

Rozmawiamy z dziećmi, chcemy je lepiej poznać. Następnie czytamy bajkę z podziałem na role, później prowadzimy konkursy i zabawy: zadajemy pytania związane z tematem bajki, dajemy dzieciom kolorowanki z postaciami z opowieści, tworzymy wspólnie plakaty, a często prowadzimy również zabawy plastyczne. Dodatkowym plusem jest to, że dzieci poznają nowych kolegówi później pobyt w szpitalu nie wydaje się już taki straszny.

Organizowane są też akcje tematyczne na przykład akcje świąteczne, walentynkowe,z okazji pierwszego dnia wiosny, jesieni. Staramy się również łączyć siły międzymiastowo-organizujemy akcje łączone, czytając tę samą bajkę i prowadząc wcześniej wspólnie omówione zabawy.

 

GDZIE CZYTAMY W LUBLINIE?

Czytamy w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym im. prof. Antoniego Gębali w Lublinie na ul. Chodźki 2na Oddziale Nefrologii (większe akcje, w tym tematyczne, odbywają się w holu na 4. piętrze).

 

DLACZEGO TO WŁAŚNIE TY POWINIENEŚ PRZYJŚĆ NA AKCJĘ?

Praca z dziećmi dostarcza dużo satysfakcji i radości. Potrafią dać mnóstwo pozytywnej energii, a ich bezcenne uśmiechy są jak miód na nasze serca. Jeśli chcesz oderwać się od ponurej rzeczywistości, nie zwlekaj - przyjdź na akcję!

 

Mamy nadzieję, że dzięki waszej nieocenionej pomocy, zapałowi i serca, które włożycie w tę akcję, projekt „Czytamy pomagamy”  nadal będzie się tak prężnie rozwijał!

 

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY!

 

 

Koordynatorki Lokalne Projektu ,,CZYTAMY POMAGAMY!"

Aleksandra Derecka

Karolina Mitruczuk

*

Dyżur

Brak dyżurów
w najbliższym czasie

Adres e-mail
*
Hasło
*
Zapamiętaj mnie

Zapomniałem hasła

Rejestracja

Newsletter

E-mail

Współpraca

© 2017 IFMSA-Poland Oddział Lublin
Realizacja: indemi.pl     projekt graficzny: Wasacz.pl