polski english

Czytamy, Pomagamy

CZYTAMY POMAGAMY

Zobaczyć uśmiech na twarzy chorego dziecka to nasz najważniejszy cel. Pomagamy dzieciom, aby chociaż na chwilę zapomniały o tym, że coś im dolega. Rozwijamy w nich chęć czytania książek.

 

Chcemy sprawić, żeby szpital nie kojarzył im się wyłącznie z chorobą. Poprzez czytanie bajek, możemy odciągnąć je od ponurej rzeczywistości, dzięki zabawom i konkursom rozwijamy ich wyobraźnię i pobudzamy kreatywność - to wszystko, w bajkowej atmosferze, pozwala wprowadzić nieco magii w ich szpitalne życie i walkę z chorobą, sprawić by choć przez chwilę zapomniały o cierpieniu.

 

Rozmawiamy z dziećmi, chcemy je lepiej poznać. Następnie czytamy bajkę z podziałem na role, później prowadzimy konkursy i zabawy: zadajemy pytania związane z tematem bajki, dajemy dzieciom kolorowanki z postaciami z opowieści, tworzymy wspólnie plakaty, a często prowadzimy również zabawy plastyczne. Dodatkowym plusem jest to, że dzieci poznają nowych kolegówi później pobyt w szpitalu nie wydaje się już taki straszny.

 

Organizowane są też akcje tematyczne na przykład akcje świąteczne, walentynkowe,z okazji pierwszego dnia wiosny, jesieni. Staramy się również łączyć siły międzymiastowo-organizujemy akcje łączone, czytając tę samą bajkę i prowadząc wcześniej wspólnie omówione zabawy.

 

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY!

 

Koordynatorki Lokalne Projektu ,,CZYTAMY POMAGAMY"

Justyna Szydłowska (juszyd@gmail.com)

Aneta Olszyńska (aneta.olszynskaa@gmail.com)

 

*

Dyżur

Brak dyżurów
w najbliższym czasie

Adres e-mail
*
Hasło
*
Zapamiętaj mnie

Zapomniałem hasła

Rejestracja

Newsletter

E-mail
© 2019 IFMSA-Poland Oddział Lublin
Realizacja: indemi.pl     projekt graficzny: Wasacz.pl