polski english

Co dwie głowy to nie jedna

 
PROJEKT: ,,Co dwie głowy to nie jedna"
 
 
   Akcja „Co dwie głowy, to nie jedna” przeprowadzana jest od końca lutego 2014 roku. Dotychczas stałym miejscem akcji, które odbywają się w trybie cotygodniowym, jest Dom Młodzieży SOS przy ulicy Jutrzenki 1 w Lublinie. Celem akcji jest udzielanie korepetycji z wybranych przedmiotów  podopiecznym Domu. 
 
   Większość studentów medycyny doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak duże znaczenie ma porządne przygotowanie do matury w realizacji wymarzonych planów na przyszłość. Zdecydowanie mniej łagodnie niż z nimi, los obszedł się z wychowankami Domu Młodzieży. Z trudnościami w nauce i odrabianiu lekcji mogą oni  liczyć często wyłącznie na siebie. W takiej atmosferze nietrudno o ogólne zniechęcenie i rezygnację. Łatwo też zgadnąć, że niejeden z uczniów z chęcią znalazłby się na miejscu swojego korepetytora.
 
   Jako studenci jednego z najbardziej pożądanych kierunków studiów, naszą postawą możemy pokazać, jak korzystne może być stawianie sobie wymagań, zaś naszym wsparciem możemy  umożliwić młodym podopiecznym możliwie największe zbliżenie się do własnych celów.  
 
   Biologia, chemia czy język angielski na poziomie liceum nie są dla naszych studentów wyzwaniem, a fakt, że pomagają oni młodszym kolegom wspinać się na wyżyny swoich możliwości stanowi dodatkową motywację. Zgodnie ze słowami Seneki Młodszego: „Ucząc innych, uczymy się sami”. Dzielenie się wiedzą i umiejętnościami to jedno z piękniejszych zadań, jakie możemy spełniać w toku naszej edukacji. 
 
 
 
 
*

Dyżur

Brak dyżurów
w najbliższym czasie

Adres e-mail
*
Hasło
*
Zapamiętaj mnie

Zapomniałem hasła

Rejestracja

Newsletter

E-mail

Współpraca

© 2017 IFMSA-Poland Oddział Lublin
Realizacja: indemi.pl     projekt graficzny: Wasacz.pl