polski english
« powrót
Wyjazd szkoleniowo-integracyjny IFMSA Oddział Lublin- Józefów,Zwierzyniec 2011
14 stycznia o 01:42;   

     W dniach 9-11 grudnia 2011 roku członkowie Zarządu Oddziału Lublin mięli okazję wziąć udział w wyjeżdzie integracyjno-szkoleniowym do Józefowa i Zwierzyńca. Wyprawę udało się zorganizować dzięki nieocenionej pomocy logistycznej i merytorycznej dr.n.med R. Sitarza i prof. dr hab. n.med. R. Maciejewskiego- Opiekuna Oddziału Lublin IFMSA.


    Część szkoleniowa dotyczyła promocji zdrowia w społeczności szkolnej i lokalnej. Zorganizowano warsztaty szkoleniowe pod hasłem: "Czy zdrowie to dobra inwestycja?", w ramach których odwiedziliśmy z naszymi programami edukacyjnymi, realizowanymi w ramach SCOME, dwie szkoły: LIceum Ogólnokształcące w Józefowie i Zespół Szkół Licealnych w Zwierzyńcu. 
Nasz sztab w każdej ze szkół przygotował i przeprowadził warsztaty tematyczne:  peer HIV/AIDS, pierwsza wizyta u ginekologa, antynikotynowa i lekcję na temat chorób wenerycznych. Ponad to każdy mógł zmierzyć sobie ciśnienie, wykonać pomiar glukozy, zapytać o sprawy niepokojące podczas akcji profilaktycznej.

W obu szkołach zostaliśmy przyjęci niezwykle ciepło, udzielono nam wszelkiej pomocy w organizacji, a nasze warsztaty cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem, szczególnie: pierwsza wizyta u ginekologa.

Po zakończeniu warsztatów w szkołach pani Przewodnik oprowadziła nas po urokliwych zakątkach Józefowa i Górecka Kościelnego, wzbogacając zimowy krajobraz o opowieści z regionu. 

Podczas wyjazdu i dzięki przychylności Władz Roztoczańskiego Parku NArodowego mieliśmy okazję nocować w pięknej siedzibie Dyrekcji Roztoczańskiego Parku Narodowego, Pałacu Plenipotenta, brać udział w zwiedzaniu wystawy              w Ośrodku Edukacyjno-Muzealnym RPN, wejść na Bukową Górę i wziąć czynny udział w konferencji interdyscyolinarnej, którą zorganizowano w ośrodku konferencyjnym Biały Słup. 

           Wszystkim Organizatorom i zaangażowanym dziękujemy za ogromny wkład pracy!

 

 

 

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.

*

Dyżur

Brak dyżurów
w najbliższym czasie

Adres e-mail
*
Hasło
*
Zapamiętaj mnie

Zapomniałem hasła

Rejestracja

Newsletter

E-mail
© 2019 IFMSA-Poland Oddział Lublin
Realizacja: indemi.pl     projekt graficzny: Wasacz.pl