polski english

Antitobacco

ANTITOBACCO

Obecnie wszyscy wiedzą, że palenie tytoniu jest szkodliwe dla zdrowia. Jednak nie dla każdego z palaczy jest to powód, aby definitywnie zerwać z nałogiem. Przez projekt „Antitobacco” chcemy pokazać jakie są „przystanki dymiącej drogi”.

Nikogo nie możemy zmusić do porzucenia nałogu. Naszą intencją jest, aby każdy był świadomy, co kolejny wypalony papieros znaczy dla jego organizmu, jakie będą jego konsekwencje w przyszłości, a także tego, jak wielkie ryzyko stanowi dla najbliższego swojego najbliżego otoczenia, z których tworzy „biernych palaczy”.

Chcemy dotrzeć do jak największej rzeszy osób, dlatego włączamy się w akcje prozdrowotne, podczas których mierzymy poziom tlenku węgla w wydychanym powietrzu, a także badamy wielkość szczytowego przepływu wydechowego.

Ważnym aspektem naszego projektu jest również kontakt z młodzieżą, czyli osobami, które w niedługim czasie po raz pierwszy mogą sięgnąć po pierwszego papierosa lub są na początku swojej drogi do uzależnienia. Podczas zajęć z serii „PEER-Education” prezentujemy im możliwe skutki palenia oraz przedstawiamy historię osób, którym nałóg każdego dnia zabiera cząstkę zdrowia."

 

KONTAKT:

Piotr Kurylcio

Koordynator Lokalny Projektu „Antitobacco”

Tel.: +48  609139160 | E-mail: p.kurylcio@gmail.com

Oddział Lublin Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland

 

*

Dyżur

Brak dyżurów
w najbliższym czasie

Adres e-mail
*
Hasło
*
Zapamiętaj mnie

Zapomniałem hasła

Rejestracja

Newsletter

E-mail
© 2019 IFMSA-Poland Oddział Lublin
Realizacja: indemi.pl     projekt graficzny: Wasacz.pl